+420 774 944 528 | hagarova.i@vitadu.cz

Vaše možnosti hubnutí

Program redukce nadváhy VITADU® představuje spolehlivě účinný, zdravý a přirozený způsob redukce tělesné hmotnosti.

obrázek  

1. Nízkoenergetické diety

Je to jeden z nejproblematičtějších způsobů hubnutí jak z lékařského pohledu tak i z veřejného. Základem této diety je snížit pravidelný energetický příjem potravou se sníženou energetickou hodnotou. Organismus při náhlém snížení energetického přísunu využívá jako zdroj energie v první řadě svalový a jaterní glykogen a následně bílkoviny z vlastní svalové hmoty. Zásobní tuková tkáň nechává téměř nedotčené, protože jde o metabolicky nejvzdálenější zdroj zásobní energie. Typickým průvodním jevem při této dietě je hlad. Klient se trápí a po kratší či delší době sebetrýzněním se vrací k původnímu stravování. Organismus okamžitě zaregistruje zlepšení původně špatného stavu a získávanou energii přednostně a rychle ukládá do tukové tkáně. Při této dietě se hubne ze svalové hmoty a po skončení na základě jojo efektu se přibírá do tukové. Dochází ke zhoršení poměru svalové a tukové tkáně a tím k ještě horšímu stavu organismu jako před dietou. 

2. Módní vlny

V mnoha médiích pravidelně narazíme na různé módní vlny "zaručeně" fungujících diet. Některé jsou neškodné a opravdu mohou pomoci při redukci tělesné hmotnosti, jiné jsou úsměvné, z lékařského pohledu nesmyslné až nebezpečné z důvodu jednostrannosti složení (např. Zelná "tukožroutská" polévka, hollywoodských dieta a jiné). Klient má potíže odborně si vybrat, tak aby svému zdraví nepoškodil a podvědomě se řídí "šikovnou" reklamou. Z toho jednoznačně vyplývá, že netřeba podléhat módním vlnám v dietním stravování. 

3. Chemický způsob hubnutí

Nejvíce reklamované, avšak z lékařského pohledu nejhorší způsob jak přistupovat k problémům obezity jsou chemické cesty. Málokteré odvětví farmakologie má tak diskutovanou minulost provázenou vedlejšími škodlivými účinky, jako jsou "zaručené léky na hubnutí" tzv. centrálně nebo periferně působící anorektika. Tento typ "léčby" obezity funguje jen díky farmaceutickému byznysu. S moderním medicínským přístupem to nemá nic společného. Tento způsob redukce obezity je nutné odmítnout, neboť neřeší příčinu obezity a klienty uvádí v omyl, že se může zhubnout polykáním tabletek. Takový způsob hubnutí je jednoznačně nesprávný a špatný.

 

4. Více se hýbat a méně jíst

Jeden z nejlepších způsobů redukce tělesné hmotnosti je zvýšení energetického výdeje oproti energetickému příjmu. Je to zákonná rovnice, která se nedá oklamat pokud nechceme přibírat. Tedy musíme výrazně zvýšit pohybovou aktivitu a změnit svůj jídelníček. Tento zdravý způsob hubnutí však vyžaduje velmi dlouhou dobu, při kterém v dlouhém časovém horizontu vidíme jen malý úbytek na váze. To klienta demotivuje a obvykle se vrací k původnímu způsobu života. Přestože jde o nejpřirozenější způsob redukce tělesné hmotnosti, zvládá ho jen málo klientů s nadváhou.

5. Potravinové doplňky na hubnutí

V dnešní době se na trhu s pravidelností objevuje nespočet tzv. potravinových doplňků na hubnutí. Televizní reklamy jejich podsouvají jako zázračný prostředek na obezitu. Nepopisují však jejich biochemické složení a klient - laik nemůže vyznat na kom principu tyto doplňky "fungují". Média šikovně podsouvají reklamu, která je právně nenapadnutelná pokud jednoznačně neřeknou na jakém principu působí pouze: "přispívají" k redukci tělesné hmotnosti. Většina z nich má buď odvodňující účinek (diuretický) nebo mechanicky zasytí z důvodu obsahu vlákniny, která v žaludku bobtná. Pokud se klient rozhodne pro takové potravinové doplňky, neměl by je užívat jako jediný prostředek na hubnutí, ale měl by je užívat pod vedením zkušeného terapeuta při osvědčeném dietním programu. 

6. Hotová jídla do mikrovlnky

Jsou posledním módním hitem. K větší redukci nadváhy se vůbec nehodí. Jsou však vhodné v době, kdy klient zhubl a nechce znovu přibrat - tzv. udržovací etapa diety. Tedy jsou určitě vhodnější než hamburger z fast foodu v čase pracovního shonu. 

7. Neinvazivní metody

V současnosti již známé fyzikální působení na tukové buňky pomocí různých přístrojů, které působí přes pokožku. Z lékařského hlediska jsou tyto metody akceptovatelné a podpůrné, které opravdu příznivě působí např. na celulitidu a tukové buňky. Použít takový přístroj jako jediný prostředek k redukci tělesné hmotnosti nevede k trvalým výsledkům. Ve spojení s jiným vhodným způsobem hubnutí se dá dopracovat k pěkným výsledkům.

8. Program redukce nadváhy VITADU®

Důvod vzniku Programu redukce nadváhy VITADU® byl jednoznačný. Jak dosáhnout, aby organismus člověka při dietě hubnul z tukových zásob a neodebírá z potřebného svalové tkáně? Tomuto se věnoval profesor na Harvardské univerzitě v USA dr. Blackburn. Výsledky jeho práce se staly základem principů správného stravování při redukci tělesné hmotnosti. Při dostatečném přísunu kvalitních bílkovin a snížení, resp. omezení přísunu tuků a cukrů, člověk redukuje svou hmotnost na úkor tukové tkáně. Tato dieta by měla být pod dozorem nutričního specialisty a klient by měl absolvovat pravidelné měření úbytku tukové tkáně. Při Programu redukce nadváhy VITADU® kromě redukce hmotnosti se dosahuje výborných výsledků při snižování hladiny cholesterolu, snižování krevního tlaku, či cukrovce II.typu, která se léčí léky nebo dietou. Při nastavení organismu na se dosahuje zdravé, tělu a kráse prospěšné hubnutí.

 

Kontaktujte nás

edituj