+420 774 944 528 | hagarova.i@vitadu.cz

Trocha vědy

obrázek U programu redukce nadváhy VITADU® hubneme výlučně z tělesného tuku a z nebezpečného tuku uloženého na vnitřních orgánech. Chráníme svalovou tkáň.

Proč je to tak?

Dietní režim VITADU® je zdravé a správné hubnutí ověřené lety a praxí.

 

CO JE TO glykogen
Glykogen (glukóza - "živočišný škrob" - zásobní polysacharid v těle) je to vysoce větvený polymer tvořený glukóza, které jsou navzájem pospojovány. Jedna molekula glykogenu se skládá z velkého množství molekul glukózy (cca 120 000 molekul glukózy). Glykogen máme v těle uložen ve formě granulí v buňkách, především v buňkách jater, které obsahují přibližně 18 až 20% glykogenu. Svalové buňky ho obsahují také, ale jen asi 0,5-1%.
Průměrný člověk má v zásobě cca 250-400 g glykogenu. Velký vliv na množství glykogenových zásob má naše stravování (především strava obsahující sacharidy).

 

JAKOU FUNKCI MÁ glykogen V TĚLE
Jaterní glykogen udržuje stabilní hladinu krevního cukru, svalový glykogen je využit na svalovou činnost a jako bezprostřední zdroj energie.
Když jsou zásoby glykogenu nízké nebo zcela vyčerpané, náš organismus při vysoce bílkovinný dietě využije právě naše nežádoucí tuky, které máme uloženy v zásobě, jako nový zdroj energie.
Dochází tak k hubnutí výhradně z tukových zásob.

 

Ketózy A ketolátky
Ketóza označuje stav organismu, kdy je zvýšená hladina ketolátek v krvi. Ketolátky se tvoří v játrech, když klesnou zásoby glykogenu.
Při nastavení organismu na vysoce bílkovinný dietu se glykogen z jater během několika dní spotřebuje. Naše tělo však potřebuje energii na svou činnost, a protože ji nezískává z přísunu sacharidů v potravě, CO UDĚLÁ? Začne ji získávat z rozkladu mastných kyselin.
Zde nastává proces, při kterém dochází k odbourávání našich tukových zásob a my začínáme hubnout a přitom ztrácet uložené tuky. Při tomto procesu vznikají produkty, které organismus využívá jako zdroj energie - ketolátky, označované také jako ketonovou látky a to acetacetát, kyselina karboxylová a aceton. Acetacetát a kyselina karboxylová slouží jako zdroj energie pro tkáně. Přebytečné ketolátky, které tělo nespotřebuje na energii se vyloučí močí a aceton se vydechuje plícemi z těla ven.

 

CHRÁNÍME svalovinu
Jelikož dieta je složena z přísunu vysokohodnotných bílkovin s velmi nízkým obsahem cukrů a tuků, aktivuje se odbourávání zásobního tuku v organismu a zároveň dochází k ochraně svalové tkáně. Dochází tedy k redukci hmotnosti na úkor tukových zásob - tedy ke zdraví prospěšnému hubnutí.

 

PROČ PRÁVĚ "Program redukce nadváhy VITADU®"
Při nízkoenergetických dietách hubneme nejprve ze svaloviny a velmi těžko z tukových zásob. Trápíme se a hubnutí téměř pokaždé vzdáváme. Výsledný efekt je v nedohlednu a pokud nějaký ano, tak většinou krátkodobý s jojo efektem.
Při Programu redukce nadváhy VITADU® je to naopak. Svalovinu chráníme a hubneme právě z našich nepěkných faldíků. Pomáháme našim vnitřním orgánům - srdci, plicím, ledvinám ... odlehčit je od nánosů tuků a tím jim usnadnit jejich funkci. Cítíme se lehčí a zdravější. Vysoký krevní tlak se dostává do normálních hladin a snižuje se cholesterol. Při pohledu do zrcadla zjišťujeme, že faldy uložené na břiše, stehnech a bocích se zmenšují.

Vědecké poznatky fungování lidského metabolismu využívá VITADU® ...... REDUKCE HMOTNOSTI ..... PRO KVALITNÍ ŽIVOT!

 

 

Kontaktujte nás