+420 774 944 528 | hagarova.i@vitadu.cz

Proč tloustneme?

obrázek Metabolismus organismu a jeho rychlost je důležitým faktorem v systému přibírání a hubnutí. Mnozí štíhlí lidé mají dobrý a rychlý metabolismus a právě z toho důvodu si svoji postavu umí udržet, ačkoli snědí mnohem více než Vy.

Naopak lidé s pomalejším metabolismem to mají mnohem těžší. Jejich boj však není zcela prohraný, jelikož i pomalý metabolismus možná "nastartovat" za pomoci určitého systému stravování.

Nepodceňujte rychlost svého metabolismu. Jeho výkony s přibývajícím věkem klesají každých deset let přibližně o pět až deset procent.

Často se setkáváme s otázkou: "Vždyť nejím více než dříve a přece přibírám. Proč?".

Pokud si neuvědomíme rychlost svého metabolismu s přibývajícími léty a nadále přijímáme stejné množství potravy tak jako v mladším věku, automaticky se to projeví na hmotnosti a ztloustneme více než jsme si vůbec želali.Pretože zákonnou rovnici mezi energetickým příjmem a výdejem organismu oklamat nemůžeme. Tedy pokud nechceme přibrat, můžeme zkonzumovat jen takové množství potravy, které organismus spotřebuje na svou energii a tudíž neuloží do tukových zásob. Účinnou zbraní proti obezitě s přibývajícím věkem je přinutit se ke snížení příjmu potravy, než na jaký jsme byli zvyklí, jakož i změna životosprávy ve prospěch hodnotných nízko-energetických potravin.

 

Pokud už jsme z jakýchkoliv důvodů neustriehli svoji hmotnost a ručička na váze se posunula do nežádoucích čísel, často se rozhodujeme zasáhnout. Ať už se rozhodneme potrápit náš organismus nízkokalorickými dietami, chemickými cestami či módními vlnovými trendy v hubnutí, sami se přesvědčíme jaký účinek, pokud vůbec nějaký, různé metody hubnutí "na vlastní pěst" přinášejí.

Nevíte si už poradit, jak svá nechtěná nadbytečná kila řešit?

Poraďte se nezávazně telefonicky s naší VITADU® dietní a nutriční poradkyní Ing. Olgou Grozdaničovou, která o redukci hmotnosti a zlepšení metabolických onemocnění vyprávěla iv populárním Teleránu na TV Markíza, v relaci Medicína v České televizi, v rádiu Regina v relaci Vademecum nebo se přímo objednejte na osobní konzultaci. Vyhodnotíme kompletní parametry Vašeho organismu, stravovací návyky, zohledníme případné zdravotní potíže, vypracujeme Vám dietní program přímo na míru a podrobně vysvětlíme principy a způsob jak dosáhnout Vaši vytouženou konfekční velikost a celkově zlepšit svou kondici a zdravotní stav.

To však není všechno. Společně projdeme celým obdobím Vašeho hubnutí formou pravidelných konzultací, analýz vašich parametrů, najdete u nás motivaci, podporu a poradenství během i po ukončení dietního programu.

 

kontaktujte nás

Těšíme se na Vaši návštěvu.